V.0401/01G Pozuna ait Birim Fiyat, Analiz ve Yapım Şartları

Poz No
V.0401/01G
Tanımı Çimento harcı ile sıvanmış kubbe, tonoz,kemer, minare vb. Taş yüzeylerin zemin bozulmayacak ve raspa sonrası artık kalmayacak şekilde itinalı sıva raspası yapılması (0-5 cm)
Birimi
Kurum Vakıflar Genel Müdürlüğü
Fasikül

Üye Ol

2024 Yılı Güncel Birim Fiyatlarına Ulaşabileceğiniz Ürünler

OskaBulut BirimFiyatlar e-Hakediş
Tüm kurumların pozlarıyla OskaBulut platformunda Yaklaşık Maliyet ve Hakediş düzenlemek için Tıklayınız. Tüm kurumların 2024 yılı birim fiyatlarına MOBİL uygulamalarla ulaşmak için Tıklayınız.

Tüm kurumların pozlarıyla Yaklaşık Maliyet ve Hakediş düzenlemek için Tıklayınız.

Birim Fiyatları

Birim Fiyatları Grafiği

Yapım Şartları

Kontrolce verilen direktife uygun olarak, kubbe, tonoz, kemer vb. taş satıhların bir tahribat yapılmayacak ve zeminin bozulmaması kaydıyla alttaki zemini bulmak için itinalı olarak 0-5cm (5cm dahil) sıva raspası yapılması, mekanik yöntemlerle veya fırça ile arta kalmayacak şekilde temizlenmesi, şantiye içinde gösterilen 4 mt. ye kadar mesafedeki yere nakli (atılması) işi için gerekli her türlü malzeme ve işçilik dahil, beher m2 bedeli: ÖLÇÜ: Raspa yapılan yüzeyin, profil ve benzeri girinti ve çıkıntılar nazarı itibare alınmadan m2 cinsinden alanı ölçülerek bedeli ödenir. NOT: 1- Derz açılması halinde kendi pozundan ayrıca ödenir. 2- Çürümüş sıvaların raspası bu pozdan ödenmez.

Analizi

Rayiç No Önceki Rayiç No Tanımı Birimi Miktar
İşçilik:
Raspa Yapılması
01.V05/6 Mütehassıs sıva ve derz işleri usta yardımcısı Saat 1,500000
01.V06 Restorasyon erbab işçi Saat 0,750000
Mekanik yöntemlerle veya fırça ile temizlenmesi
01.V05/6 Mütehassıs sıva ve derz işleri usta yardımcısı Saat 1,035000
01.V06/01 Restorasyon düz işçi Saat 0,500000

Kitapta Takip Eden Pozlar

Vakıflar Genel Müdürlüğü ›
Özgün olmayan horasan, hidrolik, puzolanik veya kireç harçlı veya takviyeli harç ile sıvanmış kubbe, tonoz,kemer, minare vb. Taş yüzeylerin zemin bozulmayacak ve raspa sonrası artık kalmayacak şekilde itinalı sıva raspası yapılması (0-5 cm)
Vakıflar Genel Müdürlüğü ›
Çimento harcı ile sıvanmış kubbe, tonoz,kemer, minare vb. Taş yüzeylerin zemin bozulmayacak ve raspa sonrası artık kalmayacak şekilde itinalı sıva raspası yapılması (5-10 cm)
Vakıflar Genel Müdürlüğü ›
Özgün olmayan horasan, hidrolik, puzolanik veya kireç harçlı veya takviyeli harç ile sıvanmış kubbe, tonoz,kemer, minare vb. Taş yüzeylerin zemin bozulmayacak ve raspa sonrası artık kalmayacak şekilde itinalı sıva raspası yapılması (5-10 cm)
Vakıflar Genel Müdürlüğü ›
Çimento harcı ile sıvanmış kubbe, tonoz,kemer, minare vb. Tuğla yüzeylerin zemin bozulmayacak ve raspa sonrası artık kalmayacak şekilde itinalı sıva raspası yapılması (0-5 cm)
Vakıflar Genel Müdürlüğü ›
Özgün olmayan horasan, hidrolik, puzolanik veya kireç harçlı veya takviyeli harç ile sıvanmış kubbe, tonoz,kemer, minare vb. Tuğla yüzeylerin zemin bozulmayacak ve raspa sonrası artık kalmayacak şekilde itinalı sıva raspası yapılması (0-5 cm)
Vakıflar Genel Müdürlüğü ›
Çimento harcı ile sıvanmış kubbe, tonoz,kemer, minare vb. Tuğla yüzeylerin zemin bozulmayacak ve raspa sonrası artık kalmayacak şekilde itinalı sıva raspası yapılması (5-10 cm)
Vakıflar Genel Müdürlüğü ›
Özgün olmayan horasan, hidrolik, puzolanik veya kireç harçlı veya takviyeli harç ile sıvanmış kubbe, tonoz,kemer, minare vb. Tuğla yüzeylerin zemin bozulmayacak ve raspa sonrası artık kalmayacak şekilde itinalı sıva raspası yapılması (5-10 cm)
Vakıflar Genel Müdürlüğü ›
Çimento harcı ile sıvanmış kerpiç yüzeylerin zemin bozulmayacak şekilde itinalı sıva raspası yapılması (0-5 cm)
Vakıflar Genel Müdürlüğü ›
Özgün olmayan horasan, hidrolik, puzolanik veya kireç harçlı veya takviyeli harç ile sıvanmış kerpiç yüzeylerin zemin bozulmayacak şekilde itinalı sıva raspası yapılması (0-5 cm)
Vakıflar Genel Müdürlüğü ›
Çimento harç ile sıvanmış bağdadi yüzeylerin zemin bozulmayacak ve raspa sonrası artık kalmayacak şekilde itinalı sıva raspası yapılması (0-5 cm)
Vakıflar Genel Müdürlüğü ›
Özgün olmayan horasan, hidrolik, puzolanik veya kireç harçlı veya takviyeli harç ile sıvanmış bağdadi yüzeylerin zemin bozulmayacak ve raspa sonrası artık kalmayacak şekilde itinalı sıva raspası yapılması (0-5 cm)
Vakıflar Genel Müdürlüğü ›
Çimento harcı ile sıvanmış taş tuğla karışık yüzeylerin zemin bozulmayacak ve raspa sonrası artık kalmayacak şekilde itinalı sıva raspası yapılması (0-5 cm)
Vakıflar Genel Müdürlüğü ›
Çimento harcı ile sıvanmış taş tuğla karışık yüzeylerin zemin bozulmayacak ve raspa sonrası artık kalmayacak şekilde itinalı sıva raspası yapılması (5-10 cm)
Vakıflar Genel Müdürlüğü ›
Özgün olmayan horasan, hidrolik, puzolanik veya kireç harçlı veya takviyeli harç ile sıvanmış taş tuğla karışık yüzeylerin zemin bozulmayacak ve raspa sonrası artık kalmayacak şekilde itinalı sıva raspası yapılması (0-5 cm)
Vakıflar Genel Müdürlüğü ›
Özgün olmayan horasan, hidrolik, puzolanik veya kireç harçlı veya takviyeli harç ile sıvanmış taş tuğla karışık yüzeylerin zemin bozulmayacak ve raspa sonrası artık kalmayacak şekilde itinalı sıva raspası yapılması (5-10 cm)
Vakıflar Genel Müdürlüğü ›
Düz yüzeylerde kalem işi ve diğer tezyinatın araştırılması ve ortaya çıkarılması için çok itinalı alçı sıva raspası yapılması
Vakıflar Genel Müdürlüğü ›
Düz yüzeylerde kalem işi ve diğer tezyinatın araştırılması ve ortaya çıkarılması için çok itinalı horasan sıva raspası yapılması
Vakıflar Genel Müdürlüğü ›
Düz yüzeylerde kalem işi ve diğer tezyinatın araştırılması ve ortaya çıkarılması için çok itinalı çimento sıva raspası yapılması
Vakıflar Genel Müdürlüğü ›
Düz yüzeylerde kalem işi ve diğer tezyinatın araştırılması ve ortaya çıkarılması için çok itinalı yağlı macun raspası yapılması
Vakıflar Genel Müdürlüğü ›
Kubbe, tonoz, kemer vb. Kavisli yüzeylerde kalem işi ve diğer tezyinatın araştırılması ve ortaya çıkarılması için çok itinalı alçı sıva raspası yapılması
Vakıflar Genel Müdürlüğü ›
Kubbe, tonoz, kemer vb. Kavisli yüzeylerde kalem işi ve diğer tezyinatın araştırılması ve ortaya çıkarılması için çok itinalı horasan raspası yapılması
Vakıflar Genel Müdürlüğü ›
Kubbe, tonoz, kemer vb. Kavisli yüzeylerde kalem işi ve diğer tezyinatın araştırılması ve ortaya çıkarılması için çok itinalı çimento raspası yapılması
Vakıflar Genel Müdürlüğü ›
Kubbe, tonoz, kemer vb. Kavisli yüzeylerde kalem işi ve diğer tezyinatın araştırılması ve ortaya çıkarılması için çok itinalı yağlı macun raspası yapılması
Vakıflar Genel Müdürlüğü ›
Tuğla minare gövde ve peteğinde bulunan özgün yapı yüzeyi ile aderans sağlamış imitasyon beton, mozaik ve taş taklidi tabakanın itinalı olarak raspası yapılması (0-5 cm)
Vakıflar Genel Müdürlüğü ›
Tuğla minare gövde ve peteğinde bulunan özgün yapı yüzeyi ile aderans sağlamış imitasyon beton, mozaik ve taş taklidi tabakanın itinalı olarak raspası yapılması (5-10 cm)